TURQUALITY ®, ülkemizin rekabet avantajını elinde bulundurduğu ve markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarına sahip firmalarımızın, üretimlerinden pazarlamalarına, satışlarından satış sonrası hizmetlerine kadar bütün süreçleri kapsayacak şekilde yönetsel bilgi birikimi, kurumsallaşma ve gelişimlerini sağlayarak uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla global bir oyuncu olabilmeleri ve söz konusu markalar aracılığıyla olumlu Türk malı imajının oluşturulması ve yerleştirilmesi amacıyla oluşturulmuş devlet destekli ilk ve tek markalaşma programıdır. Turquality ne demek dediğimizde Türk ve kalite kelimelerinin birleşiminden oluşan devlet destekli markalaşma programının adıdır. Turquality nedir sorusunun cevabı olarak; uluslararası pazarda firmaların markalaşmasından tüm satış süreçlerine kadar kapsayıcı olarak sunulan hizmetler bütünüdür.


Turquality Marka Programı Danışmanlığı Nedir?

Birinci aşamada: Bu program dahilinde firmamız ve uzmanlarımız Turquality programının ihtiyaçlarını tamamını şirket sistemleri olarak kurgulayacak ve geliştirecektir. Şirkete özel uygulama ihtiyaçlarını şirket yetkilileri ile belirleyecektir. Turqualıty sistemi gereği, Kurumsal stratejik planlama ve kurumsal performans yönetim sistemi (BSC) temelli kurgulanacak ve geliştirilecek. Final denetimine kadar ara denetimler ile şirketinizin kapsamında en üst düzeyde yönetilecek ve ana denetim sürecine kadar danışmanlık hizmetlerini verilecektir.

İkinci aşamada: Turquality ya da Marka programına alındıktan sonra Harcama Yönetim Danışmanlık Hizmeti TQ kapsamında yasal olarak şirketin tüm maddi menfaatlerini karşalayacak şekilde Harcama Yönetim Danışmanlığı uzmanlarımızca verilmektedir.

Diğer Hizmetlerimiz