Teşvik danışmanlığı konusunda işletmenizin maksimum yararlanacağı geçmiş dönem istihdam teşvikleri analizi yaparak teşviklerden hangilerinin daha faydalı olabileceği gibi konular hakkında uzman kadromuzla verdiğimiz danışmanlık hizmetiyle, işverene maksimum fayda ve minimum iş yükü sağlamaktayız.

Cari dönem teşvik çalışması yaparak işletmenizin aylık SGK prim ödeme tutarlarını minimum düzeye indiriyoruz. Geçmiş ve cari dönem çalışmaları sonucunda ciddi oranda avantaj elde ediyoruz. Ayrıca tüm sorumluluğu üzerimize alarak sizleri mevcut risklerden uzaklaştırıyoruz. Profesyonel kadromuzdan alacağınız destek ile 6111 sayılı İşveren Prim Payı Teşviki, 687 sayılı Teşvik Kanunu ve yürürlükteki diğer SGK teşviklerinden geliştirdiğimiz program sayesinde anında hesaplanacak potansiyel güncel teşvik miktarınız belirlenecek ve geriye dönük iade haklarınızdan yararlanmanız sağlanacaktır.


SGK Teşviği Nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan teşvikten anlaşılması gereken işverenin daha az prim ödemek suretiyle işçilik maliyetlerini aşağıya çekmesidir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından istihdamın arttırılması amacıyla hazırlanmış olan kanunlar çerçevesinde işverenler teşviklerle desteklenmektedirler. İstihdam artışında katkıda bulunan işyerleri, her ay sigortalıları adına yatırmakta olduğu İşveren Priminde teşvik, destek ve indirimden yararlanabilmektedirler.

SGK Teşviklerinden Kimler Faydalanabilir?

SGK teşviklerinden küçük veya büyük farketmeksizin bütün işyerleri faydalanma hakkına sahiptirler. İşyerindeki personel sayısının uzun-kısa vadede arttırılmış olması en önemli husustur. Bunlara ek olarak bazı koşulların yerine getirilmiş olması gerekmektedir.

İşveren Yönünden:

  • Aylık prim ve hizmet belgesi Kuruma yasal süresinde verilmiş olmalı,
  • Primler yasal süresi içinde ödenmeli,
  • Kayıt dışı sigortalı çalıştırılmamalı,
  • Borcu varsa, bu borçlar yapılandırılmış veya taksitlendirilmiş olmalı,
  • Prim, idari para cezası ve bunlara ilişkin gecikme zammı ve cezası borcu bulunmamalı,
  • Yararlanma süreleri erkeklere ve kadınlara, sahip olunan belgelere ve yaşa göre değişmektedir.

Sigortalı Yönünden:

  • İşe alındığı tarihten önce, belirli bir dönemde işsiz olmalı
  • Ortalama sigortalı sayısına ilave çalıştırılmalı
Diğer Hizmetlerimiz